Siber Güvenlik Platformu VII 25 Şubat 2020
Siber Güvenlik Platformu VII 25 Şubat 2020
Siber Güvenlik Platformu III Programı

Değerli Katılımcı;

 

Günümüzde sahip olduğumuz bilgi ve varlıkların çoğunu Dünyanın her tarafından ulaşabildiğimiz sanal ortam yardımıyla yönetiyor ve kullanıyoruz. Son yıllarda siber uzay olarak isimlendirilen sanal ortam, hayatımızı kolaylaştırdığı gibi, sayısız tehditleri de beraberinde getirmektedir. Siber Güvenlik; bireysel veya kurumsal olarak hepimizin en temel problemlerinden biri olmaya adaydır. Dolayısıyla bu konuda olabildiğince çok bilgi sahibi olmamız ve olası tehditleri bilerek önlemler almamız hayati öneme sahiptir.

 

İşte bu amaçlar dogrultusunda, Başbakan Yardımcımız SN.LÜTFİ ELVAN Beyefendinin Teşrifleri ile;TÜMSİADMersin şubesi, KAMU SİBER GÜVENLİK DERNEĞİ (Ankara) ve MERSİN ÜNİVERSİTESİ işbirliğinde; SİBER TEHDİTLERİN EKONOMİK BOYUTU VE GÜVENLİK  konulu konferans ve panelden oluşacak bir etkinlik düzenlenmiştir.

 

21 mayıs 2016 Cumartesi günü AKİB(AKDENİZ İHRACATÇI BİRLİKLERİ) konferans salonunda gerçekleştirilecek programa, Ülkemizin önde gelen SİBER GÜVENLİK uzmanları katılacak olup, program boyunca “Dünya`da ve Türkiye`de Siber Güvenliğin durumu, Ticarette Siber saldırılar yüzünden yaşanan Ekonomik kayıplar, Siber Güvenlikte İşbirliği, Kurumların ve Ülkelerin Siber Güvenlik Ekonomisi” gibi birçok konu tartışılacak çözüm önerileri sunulacaktır.

 

Temamızla ilgili uzmanların görüşlerinin sunulacağı sunumlar serisiyle birlikte Siber Güvenlik ve Ekonomi konusu alanında uzman bilim adamları ve sektör ileri gelenleri tarafından değerlendirilerek geleceğe yönelik öngörü ve çözümler tartışılacaktır.

Etkinlik Katılım Hedef Kitlesi:

Bilişim teknolojileri ve Siber Güvenlik konularında çalışan uzmanlar, teknolojiyi geliştiren, güvenliği ve standartlaşmanın gereğine inanan bilişimciler, yazılım uzmanları, kamu ve özel sektör bilişim/siber güvenlik uzmanları, siber güvenlik uzmanlarına yönelik olmakla birlikte bilgi güvenliği ve alt dallarına meraklı herkes, kamu kurumlarından üst düzey yöneticiler ve teknoloji geliştirme birimlerinin temsilcileri, ticari kuruluşlar ve siber tehditlere karşı bilgilenmek isteyen her birey, www.kamusgd.org.trwww.mersintumsiad.org.tradreslerinden duyuruları görebilirler.

 

Siber Güvenlik Platformuna  katılım ücretsiz olup, Online kayıt, sponsorluk dosyası ve diğer konular hakkında bilgi almak için  Siber Güvenlik Platformu (www.siberguvenlikplatformu.org) web adresini ziyaret ediniz.

 

Saygılarımızla.

Kamuoyuna Duyurulur.

 

Kamu Siber Güenlik Derneği Yönetim Kurulu adına

 

Prof. Dr. İbrahim SOĞUKPINAR

Siber Güvenlik Platformu

www.siberguvenlikplatformu.org

 

Etkinlik Tarihi:

21 Mayıs 2016 09:00-17:00 saatleri arası

 

Etkinliğin Gerçekleştirileceği Yer:

Mersin, AKİB Konferans Salonu

 

Katılım Şartları:

Platform, kayıt olan herkese açık ve ücretsizdir.

 

Kayıtlar http://www.siberguvenlikplatformu3.eventbrite.com adresi kullanılarak yapılmaktadır.

 

Platform Katılım Hedef Kitlesi:

Bilişim teknolojileri ve Siber Güvenlik konularında çalışan uzmanlar, teknolojiyi geliştiren, güvenliği ve standartlaşmanın gereğine inanan bilişimciler, yazılım uzmanları, kamu ve özel sektör bilişim/siber güvenlik uzmanları, siber güvenlik uzmanlarına yönelik olmakla birlikte bilgi güvenliği ve alt dallarına meraklı herkes, kamu kurumlarından üst düzey yöneticiler ve teknoloji geliştirme birimlerinin temsilcileri, ticari kuruluşlar ve siber tehditlere karşı bilgilenmek isteyen herkes.

 

Etkinlik:

Bir gün sürecek etkinlikte, toplantı salonunda sunumlar, panel, katılımcılara açık tartışmalar ve açık oturumlar ile bilgilendirme toplantıları ve fuaye alanında sponsor firmaların sunumlar ve canlı demolar gerçekleştirilecektir.

 

Not: Kayıt konusunda problem yaşayanlar veya kurum adına toplu katılım gerçekleştirmek isteyenler info@kamusgd.org.tr adresine e-posta gönderebilirler.

 

Düzenleyen Kuruluşlar:

Kamu Siber Güvenlik Derneği (http://www.kamusgd.org.tr)

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği – TÜMSİAD Mersin Şubesi (http://www.mersintumsiad.org.tr)

Mersin Üniversitesi (http://www.mersin.edu.tr/)

Copyright © 2015 Kamu Siber Güvenlik Derneği. Siber Güvenlik Platformu bir Kamu Siber Güvenlik Derneği resmi etkinlik platformudur.